Andrzejkowe tradycje i zabawy w SP Przysiersk

26 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się andrzejki. Zostały one przygotowane przez uczniów klasy VIII pod opieką pani Dominiki Faleńczyk i pani Małgorzaty Michałkiewicz.

Dziewczęta z klasy VIII wykonały ozdoby do sali wróżb oraz sali gimnastycznej, chłopcy natomiast przygotowali muzykę. Dla podkreślenia nastroju zostały rozwieszone lampki choinkowe, czarne elementy z papieru, serpentyny oraz lampiony.

W godzinach przedpołudniowych bawiły się klasy młodsze (1-3). Na początku został przedstawiony krótki program mówiący o andrzejkach i zwyczajach z nimi związanych. Uczniowie klasami udawali się do sali wróżb, gdzie mogli skorzystać z przygotowanych wróżb. Największe zaciekawienie przyniosło lanie wosku. Później uczniowie wraz z wychowawcą odgadywali, co może przedstawiać ulana figura i co ona oznacza. Najczęściej były to różne kształty zwierząt. Po wróżbach klasy młodsze poszły na słodki poczęstunek. Dyskoteka dla klas starszych (4-8) została zorganizowana w godzinach popołudniowych, od 16.00 do 18.00. Również przedstawiono krótki program o andrzejkach. Na początku klasa IVa., a później kolejne zaproszone zostały do sali wróżb, podczas gdy pozostali uczniowie tańczyli w sali. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawie, choć z przymrużeniem oka traktowali usłyszane przepowiednie.

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Nie zabrakło uśmiechu na twarzy uczniów. Postaramy się, aby dyskoteka karnawałowa była równie udana i przyjemna – zobaczmy relację zdjęciową.

Informacje

Rejestr zmian