Czytanie bajek w grupie JEŻYKÓW

Czytajmy dzieciom bajki ponieważ …
„czytanie wypełnia wszystkie przestrzenie rozwoju dziecka.”

         Nie od dziś wiadomo, że czytanie bajek i baśni wpływa wszechstronnie, wypełnia wszystkie przestrzenie rozwoju dziecka: intelekt, emocje, także rozwój społeczny, ale i wiele innych, niezdefiniowanych obszarów, bo każdy moment czytania i każdy tekst inaczej działa na dziecko.
Czytanie na pewno stymuluje rozwój intelektualny, przyspiesza rozwój mowy, rozwija umiejętności komunikacyjne, rozbudowuje pamięć dziecka, pobudza do kreatywności, tworzenia rzeczywistości poprzez słowa i różne pomysły działań – dziecko samo kreuje swoje zabawy na podstawie tego, co czyta.
Czytanie buduje również zdolności przeżywania: dostrzegania, nazywania emocji i odczuwania ich, nawet tych najsilniejszych, w sposób bezpieczny. Przeżycia są „ukryte” w bohaterze bajki, historie i bohaterowie budują w dzieciach odwagę do wyrażania uczuć.
Dlatego tak ważny jest kontakt przedszkolaków z literaturą dziecięcą i dlatego też nauczycielki przedszkola ujęły czytanie dzieciom bajek i baśni w przedszkolu w rocznym planie pracy przedszkola na rok szkolny 2016/2017. Propagowanie literatury dziecięcej odbywa się poprzez codzienne czytanie po obiedzie, wycieczki do biblioteki, gdzie panie bibliotekarki czytają dzieciom baśnie oraz poprzez zapraszanie chętnych rodziców do czytania bajek dzieciom w przedszkolu. Grupę Jeżyków do tej pory odwiedziły trzy mamy: Pani Małgorzata Gorczyca, Pani Agata Gwizdała oraz Pani Karolina Lewandowska. Bardzo serdecznie dziękujemy mamom za udział w propagowaniu literatury dziecięcej w naszym przedszkolu i  ZAPRASZAMY KOLEJNYCH RODZICÓW Z NASZEJ GRUPY !

Informacje

Rejestr zmian