Pasowanie na Czytelnika w SP w Przysiersku

Październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji 31 października br. odbyło się w naszej uczbówce Święto Biblioteki, podczas którego do grona czytelników zostali przyjęci uczniowie klasy II – zobaczmy relację zdjęciową:-)

Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania kilku zabawnych fragmentów książki Grzegorza Kasdepke Bon czy ton. Savoirvivre dla dzieci. Następnie pani Aldona Gackowska przedstawiła prezentację ukazująca walory czytania. Później uczennice klasy VII i VIII przypomniały, jak należy korzystać z biblioteki, a drugoklasiści zaprezentowali swoją gotowość do wypożyczania i czytania książek.

Dyrektor szkoły pani Stanisława Kuffel pogratulowała uczniom dużej wiedzy, życzyła im jak najwięcej satysfakcji i przyjemności wynikającej z czytania książek. Zachęcała też rodziców do wspólnego czytania z dziećmi.

Podczas spotkania pani Anna Kruczyńska – kierownik Biblioteki Publicznej w Bukowcu wręczyła nagrody uczniom, którzy przeczytali w ciągu roku największą liczbę książek wypożyczonych z Biblioteki Publicznej w Przysiersku. I miejsce zajęła Natalia Stencel z klasy VI, II- Nicola Żochowska z klasy II, a III – pierwszoklasista Norbert Bagniewski. Gratulujemy!

Informacje

Rejestr zmian